Pielęgnacja cery po imprezie, czyli trudne przebudzenie

Pogaduchy przy winie ciągnące się do rana, klubowa potańcówka na rozgrzanym do czerwoności parkiecie, huczne urodziny w gronie rodziny i przyjaciół… Impreza niejedno ma imię. Ale często niestety wspólny efekt: ból głowy, fatalne samopoczucie, objawy kaca. Dochodzi jeszcze jedna kwestia: skóra. Jeżeli z przerażeniem patrzysz na swoje oblicze w lustrze, a dopiero co udało Ci się wstać po imprezie, spieszymy z podpowiedziami, jak ją uratować.

Dlaczego jest tak źle

Po wyglądzie często rozpoznajemy sytuację życiową, nastrój, stan zdrowia. Nic dziwnego, w końcu cera odzwierciedla sumę czynników wpływających na nasz organizm. Impreza jest odejściem od naturalnego rytmu. Wiele względów ma w tym momencie znaczenie. Krótki, niezdrowy sen, ale również działanie alkoholu na organizm, niezdrowe, ostre przekąski (i zakąski), a także dym tytoniowy, który atakuje palaczy i wszystkich dookoła. Jakie są tego efekty? Rozszerzone naczynka, sucha i czerwona cera, przekrwione oczy z cieniami pod oczami. Pora wrócić do świata żywych i… pięknych!

ABC pielęgnacji skóry po imprezie

Po pierwsze, jeśli jesteś kobietą, pozbądź się śladów makijażu. Możemy się założyć, że zapomniałaś o tym przed snem. Resztki kosmetyków typu fluid, puder, róż czy korektor zatykają bowiem pory i nie pozwalają skórze oddychać w trakcie snu. Skutek? Wypryski, widoczne zmęczenie. Dlatego stosuj naturalne mleczka i preparaty do demakijażu. Nie wysuszaj cery alkoholem i chemicznymi dodatkami!

Po drugie, weź długi prysznic, najlepiej kombinując z zimnym i ciepłym strumieniem bieżącej wody. Pora dać sygnał skórze i całemu organizmowi, że wracasz do życia.

Po trzecie, nie żałuj sobie wody. Najlepiej wlewaj ją w siebie przysłowiowymi hektolitrami! Nie chodzi nawet o odczuwalne efekty kaca, ale o wyparcie z organizmu toksyn. Woda pozwala szybciej pozbyć się trucizny!

Po czwarte, użyj maseczek, peelingu lub naparów, aby pozbyć się konkretnych, widocznych skutków imprezowania. Mowa chociażby o śladach pod oczami czy zniszczonym naskórku. Być może dysponujesz specjalną, błyskawiczną maseczką lub znasz domowe sposoby ekologicznej pielęgnacji. Przed wyjściem z domu nie zapomnij o użyciu kropelek, które dadzą ukojenie przekrwionym oczom.

Naturalnie, znaczy skuteczniej

Być może w tym momencie żałujesz, że przeholowałaś, ale z drugiej strony… w kilka chwil wracasz do świata żywych, a objawy kaca ustępują. Oczywiście, nie warto nadwyrężać cery, ale, jak widać, można ją szybko ukoić i zregenerować. Dla własnego zdrowia pij jak najwięcej wody, nie zapominaj o zmywaniu makijażu przed snem, a także kupuj kosmetyki naturalne, które nie zawierają chemicznych dodatków, w odpowiedni sposób stymulują i poprawiają stan cery. Zarówno na co dzień, jak i po weekendowych szaleństwach!