Najlepszy krem do twarzy na lato

Jako osoby prowadzące bloga o naturalnych kosmetykach często słyszymy pytania i prośby o porady kosmetyczne. Ostatnio najwięcej pytań dotyczy produktów idealnych na lato, szczególnie kremów do twarzy.

Jaki powinien być idealny krem do twarzy na lato?

Przede wszystkim lekki. Kiedy panują wysokie temperatury, a słońce świeci mocno przez większą część dnia, nasza skóra poci się. Dlatego krem stosowany latem nie może zapychać porów, by nie doprowadzić do powstawania zaskórników czy nawet wyprysków.

Drugą niezbędną cechą kremów do twarzy na lato powinno być ich działanie nawilżające. Skóra wystawiona na długotrwałe działanie promieni słonecznych, a z drugiej strony na przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach może mieć tendencję do przesuszania. Odpowiedni poziom nawilżenia cery osiągniemy, działając dwutorowo – pijąc duże ilości płynów i właśnie stosując nawilżające naturalne kosmetyki.

W wyjątkowo słonecznych miesiącach nie możemy też zapominać o ochronie przed szkodliwym promieniowaniem UV. Zazwyczaj pamiętamy o stosowaniu filtrów w momencie, gdy wychodzimy na zewnątrz na dłuższy czas, wtedy też warto sięgnąć po kremy z wysokim filtrem. Najczęściej nie będą one naturalne, jednak w tym przypadku zdrowie skóry jest najważniejsze.

Na co dzień, w drodze do pracy czy do kina ochronę przeciwsłoneczną zapewni nam krem do twarzy z organicznymi olejami, które posiadają naturalny filtr SPF. Przykładami takich substancji są między innymi masło shea czy olej kokosowy.

Jakich substancji szukać w kremach do twarzy na lato?

Kwas hialuronowyczyli absolutny hit w nawilżaniu skóry, który pomaga też w transportowaniu innych substancji aktywnych w głąb naskórka.

Olej avocado – wygładza skórę, która latem może stać się szorstka i sucha, zwłaszcza po opalaniu lub długotrwałym przebywaniu w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Masło mango – pomaga w odbudowaniu naturalnego płaszcza lipidowego skóry, a więc zapobiega wyparowywaniu wody przez naskórek. Dodatkowo krem do twarzy z masłem mango ukoi i złagodzi podrażnienia, o które nie trudno latem, szczególnie podczas urlopów.