Dlaczego warto używać tradycyjnego mydła do golenia?

Golenie to jedna z codziennych czynności, która może wywoływać uczucie podrażnienia skóry i być przyczyną powstawania mikrourazów. Trudno jednak z niego zrezygnować, ponieważ posiadanie zarostu bardzo determinuje styl i wizerunek mężczyzny i zwyczajnie nie odpowiada każdemu panu.

Co jednak zrobić, jeśli popularne produkty, dostępne w każdej drogerii, nie spełniają swojej funkcji, podczas golenia dochodzi do zacięć, skóra po zabiegu jest wysuszona i skłonna do powstawania stanów zapalnych? Rozwiązaniem tego problemu może być stosowanie tradycyjnego mydła do golenia. Ten naturalny kosmetyk to gwarancja nie tylko perfekcyjnego efektu, ale także wszechstronnej pielęgnacji skóry twarzy i chwili relaksu podczas golenia.

Jak przygotować skórę do golenia?

Tradycyjne mydło odpowiednio przygotowuje skórę i ułatwia prowadzenie po niej maszynki, nie doprowadzając do otarć i zacięć. Jak właściwie powinna być przygotowana skóra do tego zabiegu? Przede wszystkim należy natłuścić i wygładzić naskórek, aby ostrza przesuwały się po nim gładko i nie kaleczyły skóry. Dodatkowo zarost powinien zostać zmiękczony, aby maszynka poradziła z nim sobie bez większego problemu, łagodnie ścinając włosy przy samej skórze.

Zalety naturalnego mydła do golenia

Najlepiej zdecydować się na w pełni naturalny kosmetyk. Dzięki temu, że takie mydło będzie składać się prawie wyłącznie z organicznych olejów, natłuści skórę i zmiękczy włosy, ułatwiając poślizg noży maszynki. Najlepszymi olejami, które powinny znaleźć się w takim mydle, są przede wszystkim olej kokosowy, który działa nawilżająco, antybakteryjnie i jest delikatnym filtrem przeciwsłonecznym, oraz masło shea, które wygładzi i zmiękczy naskórek oraz włosy, pomoże w regeneracji naskórka i będzie działać przeciwstarzeniowo. Dobrze też, jeżeli wysoko w składzie naturalnego mydła do golenia znajdzie się oliwa. To często niedoceniony naturalny kosmetyk, który nie tylko zmiękczy i wygładzi skórę, ale też ukoi ją, złagodzi stany zapalne i podrażnienia.

Taki skład tradycyjnego specyfiku do golenia nie tylko ułatwi samą czynność i uczyni ją relaksującym punktem codziennej higieny, ale też będzie pielęgnować twarz. Warto o to zadbać, szczególnie jeśli skóra jest wrażliwa i ma skłonności do podrażnień i stanów zapalnych. Oliwa zapobiegnie też powstawaniu zaskórników, będzie regulować wydzielanie sebum i chronić twarz przed działaniem wolnych rodników. Pozytywnie oddziałuje też dodatek oleju rycynowego, który będzie w mydle odpowiedzialny za powstawanie piany.

Jak używać tradycyjnego mydła do golenia?

Aby prawidłowo używać tego typu naturalnego kosmetyku, należy nabrać odrobinę mydła do golenia do kubeczka lub specjalnego tygielka. Z dodatkiem małej ilości ciepłej wody wyrabia się pianę, aż do uzyskania jej odpowiedniej konsystencji. Osiągnięcie właściwej gęstości i stabilności piany może wymagać nabrania nieco doświadczenia, przełoży się jednak na wygodę zabiegu i satysfakcjonujący efekt gładkiej skóry. Prawidłowa piana powinna być gładka i kremowa, nie mieć pęcherzyków powietrza i nie znikać w trakcie golenia.

Przygotowaną pianę należy nałożyć na zwilżoną skórę twarzy w odpowiedniej ilości. Zarówno zbyt mała, jak i zbyt duża ilość piany będzie miała wpływ na jakość golenia. Do usuwania owłosienia powinno się używać dobrej jakości, ostrych nożyków. Po zakończeniu procesu golenia resztki piany spłukuje się z pomocą ciepłej wody, a następnie nakłada na twarz odpowiedni, najlepiej naturalny kosmetyk pielęgnujący i zabezpieczający skórę, który będzie wzmacniał działanie antyseptyczne i regeneracyjne tradycyjnego mydła do golenia z najlepszych olejów.